Znajdź lokal
szafe

Adres:

  • ul. Felicjanek 10
  • 31-104 Kraków
  • POLSKA

Telefon:

  • 663 905 652

Cafe Szafe

    mam nadzieję, że to mi nie zaszkodzia idź z taką kawą, moja babcia robi lepsząszału nie madobrze, dobrze ale pracujcie nadalszczyt najwyższych doznań na płaszczyźnie zmysłów (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
    Loading...Loading...

Cafe Szafe mieści się na rogu ulic Felicjanek i Małej w Krakowie.
Działalność rozpoczęliśmy w Święto Pracy 1 maja 2002 roku.

Lokal ma 3 sale na około 80 miejsc siedzących i jest otwarty codziennie od godz. 9:00 do ostatniego klienta.

Cafe Szafe wyróżnia się niebanalnym wystrojem autorstwa Anny Kaszuba-Dębskiej. Nasi goście siedzą w starych, drewnianych, pomalowanych na niebiesko, szafach.

Od samego początku istnienia prowadzimy bogatą działalnością kulturalno-oświatową.
Debiutowali u nas m.in. Fox Gang, Don`t Ask Smingus, Awarians i 10 000 szelek.
Organizujemy wytawy, pokazy slajdów z odleglych zakątków świata, spotkania literackie i panele dyskusyjne.

W ciągu kilku ostatnich lat gościliśmy wielu wybitnych pisarzy i poetów

(m.in. Etgara Kereta, Dubrawkę Ugresić, Stevena Clarcka, Manuelę Gretkowską, Olgę Tokarczuk, Jacka Dukaja, Jerzego Pilcha, Marka Krajewskiego, Michała Witkowskiego, Ignacego Karpowicza, Jacka Dehnela), a także grafików, malarzy, rysowników i ilustratorów (m.in. Józefa Wilkonia, Elżbietę Wasiuczyńską, Marię Ekier, Annę Sędziwy, Andrzeja Pilichowskiego, Anitę Andrzejewską, Państwa Murawskich, czy Marka Raczkowskiego). Ten ostatni pozostawił nam w prezencie brawurowy fresk – Stanisława z Łodzi (na prawo od wejścia, rysunek czerownym pisakiem).

Posród dowodów uznania jakie mieliśmy okazję otrzymać, należy wyróżnić nagrodę IBBY 2007 za wspieranie i promocję czytelnictwa w Polsce, co jest naszą wielką pasją, oraz trzykrotnie trzecie miejsce w rankingu Newsweeka na najciekawsza kawiarnię w Krakowie. Zostaliśmy również wyróżnieni przez Gazetę Wyborczą w konkursie „Miejsce przyjazne maluchom” za działalność skierowaną do najmłodszych (poranki czytelnicze, warsztaty artystyczne, spotkania literackie).

Przez kilka lat Cafe Szafe organizowało festiwale literackie we współpracy z Instytutem Książki (Pora Prozy, Pora Poezji, Poplit, Pora Kryminału).

Miejsce, jego atmosfera i ciekawe spotkania z ludźmi zainspirowało twórców do stworzenia książki (Łukasz Dębski „Cafe Szafe”, Wydawnictwo Świat Książki) oraz filmu animowanego i książki dla najmłodszych („Felicjanek 10″ w reżyserii Anny Kaszuba-Dębskiej, muzyka Anna Maria Jopek, tekst Łukasz Dębski, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej)

Zapraszamy!

Brak informacji o atrybutach lokalu

Nadchodzące wydarzenia:

  • brak informacji o wydarzeniach