Znajdź lokal
pozegnanie

Adres:

  • ul. Złota 3
  • 20-112 Lublin
  • POLSKA

Telefon:

  • +48 608 068 697

Pożegnanie z Afryką

    mam nadzieję, że to mi nie zaszkodzia idź z taką kawą, moja babcia robi lepsząszału nie madobrze, dobrze ale pracujcie nadalszczyt najwyższych doznań na płaszczyźnie zmysłów (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
    Loading...Loading...

Pierwszy w Polsce specjalistyczny sklep z kawą „Pożegnanie z Afryką” powstał w Krakowie w 1992r. W Lublinie sklep i pijalnia „Pożegnanie z Afryką” rozpoczęło swoją działalność w 2003r. Obecnie mieści się w kamienicy na Starym Mieście przy ulicy Złotej 3- dawniej ulicy Złotników.

Owiana legendą Kamienica została ofiarowana miastu na cele kulturalne przez zasłużoną dla Lublina rodzinę Rabininów. W 2002r. zainaugurowało tu swoją działalność Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza.

W muzeum możecie Państwo zapoznać się z materiałami związanymi z życiem i twórczością Józefa Czechowicza, a także innych pisarzy pochodzących z Lubelszczyzny.

W Lublinie, jak i w całej sieci „Pożegnanie z Afryką” proponujemy Państwu najwyższej jakości, wyselekcjonowane ziarna arabiki z całego świata. W sklepie możecie Państwo nabyć świeżo paloną kawę, a w kawiarni w kameralnej atmosferze poznać wielkie bogactwo smaków i aromatów jakie kawa ma w sobie. Tym co nas wyróżnia z pośród innych tego typu lokali to ciekawy zbiór przedmiotów o tematyce kawowej, pasja i duża wiedza na temat oferowanych kaw, którą się chętnie z Państwem dzielimy. Oprócz kawy, którą podajemy na wiele sposobów proponujemy również ciasta, desery, gęstą czekoladę, wino i wiele wybranych herbat.

Lubelskie „Pożegnanie z Afryką” mieści się w Muzeum Literatury dlatego też w naszym menu- znajdziecie Państwo kawy, herbaty i czekolady pisarzy związanych z Lublinem i Lubelszczyzną.

Odwiedzając nasz sklep i kawiarnie myślę, że spełnicie Państwo swoje oczekiwania.

Godziny otwarcia:

  • pt. - sob.: 11.00 - 21.00

Brak informacji o atrybutach lokalu

Nadchodzące wydarzenia:

  • brak informacji o wydarzeniach